Nákup cartridge

cartridge do tiskárny

Označením cartridge nazýváme kazety, které obsahují inkoust, potřebný do inkoustových tiskáren. Pokud vlastníme inkoustovou tiskárnu, určitě nás bude zajímat, jak vybrat vhodnou cartridge do naší tiskárny. Při výběru náplně bychom si měli ujasnit několik parametrů, kterými se jednotlivé cartridge liší. V první řadě se jedná o barvu, která může být buď černobílá nebo barevná. Dalším kritériem je obsah náplně; některé náplně dosahují objemu i 70 ml. Dále by nás měla zajímat také výtěžnost cartridge, která se pohybuje od stovek až po tisíce vytisknutých stránek.

V široké nabídce dnes naleznete originální i alternativní cartridge a také speciální refill kity, které se používají pro samostatné a úsporné doplnění inkoustu.

Před nákupem cartridge si ověříme správný typ tiskárny a podle něj potom můžeme vybírat odpovídající náplň. Všechny náplně – tedy originální i alternativní mají ve svém popisu uvedeno, s jakými modely jsou kompatibilní.

cartridge do tiskárny

Originální cartridge jsou nabízeny ve špičkové kvalitě inkoustu a s odolností vůči zasychání. Tyto náplně bývají většinou v malém objemu inkoustu, tudíž je potřeba náplně měnit častěji. Výrobci tiskáren zde garantují prvotřídní kvalitu a zaručují kompatibilitu. Nevýhodou těchto náplní je vyšší pořizovací cena.

Oproti tomu alternativní náplně nabízejí za stejný objem mnohem nižší cenu. Výrobci zde nabízejí především úsporný tisk při zachování kvality. Tyto cartridge jsou kompatibilní s řadou tiskáren od různých výrobců. Nevýhodou těchto náplní může být častější zasychání inkoustu, pokud tiskárnu delší dobu nepoužíváme. Jak již bylo uvedeno, alternativní kazety jsou tedy levnější, ale u neznámých výrobců mohou být rizikovější. Pro záruku kvality je tedy potřeba vybírat mezi prověřenými výrobci a dodavateli, kteří garantují své produkty a mají k nim i příslušné certifikáty.

Některé tiskárny jsou v zájmu úsporného tisku vybaveny doplnitelnými zásobníky, které se jednoduše doplňují pomocí speciálních tzv. refill kitů. Výhodou této možnosti je hlavně vysoká výtěžnost při zachování kvality tisku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *