Náušnice z chirurgické oceli

Čím dál větší oblibě se v dnešní době těší šperky, které jsou vyráběny z chirurgické oceli. Tento kov vděčí za svou zvyšující se popularitu především svým výborným vlastnostem, kterými je v první řadě hlavně odolnost, která zaručuje, že se šperky lehce nepoškodí. Dříve se chirurgická ocel s označením 316L využívala zejména v lékařství. Nyní se díky ideálním vlastnostem využívá i k výrobě šperků – náušnic, prstenů, náramků i řetízků.

Dalším neméně výrazným důvodem je skutečnost, že chirurgická ocel nemá sklon podléhat oxidaci, a také je hypoalergenní, což jistě ocení především lidé trpící alergiemi.

Odolnost a lehkost chirurgické oceli je důvodem, proč tento materiál začali využívat klenotníci k výrobě šperků. Výše zmíněné vlastnosti kovu dávají totiž klenotníkům možnost uplatnit vysokou kreativitu při výrobě šperků.

K nejoblíbenějším šperkům patří jistě náušnice z chirurgické oceli. Tento šperk je viditelný hned na první pohled a tím dokáže zvýraznit obličejové rysy. Náušnice z chirurgické oceli jsou hitem posledních let a na trhu je k dostání mnoho druhů náušnic různých tvarů, provedení i barev. Na výběr mají jak vyznavači klasických, tak i extravagantních tvarů. V popředí oblíbenosti stále dominují klasické visací kuličky, ale i náušnice ve tvaru srdce, nebo pecičky, které se hodí i jako druhé náušnice v ušním lalůčku.

Náušnice z chirurgické oceli se tedy staly fenoménem poslední doby, vypadají stylově a zaujmou jistě každého.

Co se týče výběru barev, můžete vybírat buď tradiční, klasickou stříbrnou barvu, nebo velmi oblíbenou kombinaci zlato – stříbrné barvy, anebo například náušnice měděné barvy, připomínající růžové zlato.

A dalším podstatným důvodem oblíbenosti náušnic z chirurgické oceli je jejich dostupná, přijatelná cena oproti šperkům, vyrobených z jiných kovů, například ze zlata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *