Pořizujeme své první dřevěné hodinky

dřevěné hodinky

Proč si vybrat právě dřevěné hodinky?

Dřevěné hodinky jsou vysoce stylovým a moderním doplňkem, se kterým vyvoláte zájem v každé společnosti. Jde o velmi detailní hodinářskou práci, kdy je každý kus vyroben tak, aby vše precizně sedělo, jak má a byl vytvořen vždy originální doplněk.

Všechny dřevěné hodinky jsou vhodné i pro alergiky. Jsou hypoalergenní a dřevo je velmi příjemné na dotek ruky. Je vždy bezchybně opracováno. S tímto stylovým doplňkem se stanete středem pozornosti v každé společnosti. Dřevěné hodinky jsou poháněny moderními hodinovými strojky Quartz, což je další zárukou kvality. Všechny dřevěné hodinky splňují nejmodernější trendy designu. Hodinky jsou vyráběny ze 100 % zbytkového dřeva. Po zakoupením hodinek také bude vždy vysazen jeden strom. Dřevěné originální hodinky vždy s jedinečnou kresbou tak dokonale chrání životní prostředí.

dřevěné hodinky

Design dřevěných hodinek

Snažíme se vždy nabídnout tvary a křivky, které dokonale ladí s materiálem, ze kterého jsou dané hodinky vyrobeny. Každý si u nás svůj tvar vybere, ať už jde o hodinky kulaté, hranaté a s různými druhy ciferníků a označení. Samozřejmostí je rozdělení na pánské a dámské hodinky, nabízíme ale i univerzální hodinky unisex. Pánské hodinky se vyznačují zpravidla svou luxusní robustností, větším ciferníkem a tlustým páskem. Oproti tomu se dámské hodinky vyjímají spíše svojí ladností, decentními ručičkami a jemným tvarem. Před opracováním je každé dřevo vždy dokonale vysušené, což zabrání tomu, že by dřevo časem při používáním vyschlo a popraskalo. Drží si tak svůj stálý tvar i strukturu.

Jaké dřevo se používá

Samotné dřevěné hodinky jsou vyřezány a ručně dopracovány ze zvoleného druhu dřeva. Často se pro výrobu hodinek volí santalové, zebrové nebo javorové dřevo. Každý druh dřeva se liší svými charakteristikami. Javorové dřevo je například spíše světlé, santalové je něco tmavší s výraznějšími letokruhy a strukturami dřeva. Velmi originální je kresba zebrového dřeva, které někdy najdete pod názvem zebrano. Bělové dřevo zebrano nese v sobě bílé tóny, na rozdíl od jádrového dřeva, které je spíše bledě žlutohnědé s rovnými tmavšími pruhy. Vzor na dřevě se zvýrazní nařezáním kusu dřeva na čtvrtiny a časem dostává barva dřeva ještě výraznější barvu. Někdy potemní na sytě jantarovou barvu s výraznými hnědými až černými pruhy a je lehce třpytivé.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *