Jak začít podnikat s Ready Made společností?

ready made společnosti

Pokud máte plán, jak a v čem podnikat, sjednané obchody, postavenou výrobní linku a chybí vám už jen založení společnosti, můžete si nanejvýš elegantním způsobem pořídit některou firmu z nabídky specializovaných subjektů, u kterých je možné zakoupit takzvané předzaložené společnosti (Ready Made společnosti). Význam slova Ready v názvu je splněn beze zbytku. Tyto Ready Made společnosti jsou totiž připravené k tomu účelu, abyste si je snadno zakoupili, podle svých představ si je upravili (například provedli pouze nějakou drobnou úpravu jako třeba změnu předmětu podnikání, změnu výše základního kapitálu anebo také počet společníků či jednatelů). Pak už můžete začít vážně naplno podnikat…

 

Tyto Ready Made společnosti jsou vytvořeny specializovanými firmami, které se tímto druhem podnikání zabývají. Všechny Ready Made společnosti mají svůj jedinečný obchodní název, jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají svoje vlastní identifikační číslo a pochopitelně splacený základní kapitál. Protože tyto předzaložené společnosti nemají žádnou historii, nemusíte se po jejich zakoupení obávat toho, že by vám hrozilo od této firmy například jakési věcné břemeno nebo nějaké závazky plynoucí vůči třetím stranám.

ready made společnosti

 

Stačí jen vyřídit v takové specializované firmě pár formalit, což lze udělat téměř za chodu a během několik minut. Přepsání Ready Made společnosti na vás se provádí na základě smlouvy o převodu obchodních podílů.

 

Zvláštní skupinu mezi předem založenými společnostmi tvoří ty, které byly založeny už před několika lety. Podnikatel po jejich koupi tak vlastní firmu, která existuje dlouhou dobu. Pro potenciální partnery jsou takové společnosti zajímavější než ty, které jsou zcela nově vzniklé.

 

Pořiďte si společnost od specialistů

 

V současnosti zažívají skutečně nebývalý rozkvět firmy, nabízející pomoc a pordenství se založením právnických osob – většinou společností s ručením omezeným nebo akciových společností. Odhaduje se, že každý rok se tímto způsobem prodá asi tři a půl tisíce nových společností. Současně se zvyšuje i počet firem, jež nabízejí tento druh služeb. Před pár lety jich bylo na našem trhu zhruba dvacet a dnes je jich už přibližně sto.

 

Pokud moc nespěcháte, jistě vydržíte čekat několik týdnů na založení společnosti s ručením omezeným. Pokud se ale přitom nechcete sami zabývat pročítáním spousty paragrafů a vyplňováním mnoha formulářů, pak i vám můžou nabídnout pomoc specializované společnosti, podnikající na trhu s předem založenými společnostmi za účelem dalšího prodeje.

 

Za přibližně poloviční náklady za takzvanou předzaloženou společnost vám nabídnou možnost založení společnosti na míru. Pouze jim dodáte k tomu potřebné dokumenty a tyto firmy pak společnost založí za vás. Při tomto založení si dokonce můžete zvolit buď osobní účast při založení vaší firmy (což vás vyjde o něco levněji) nebo možnost se nechat při založení firmy zastupovat na základě plné moci.

 

Spolehnout se na služby těchto specializovaných firem je výhodné, protože celý proces založení společností zvládají s rutinou. Znají totiž všechny nástrahy a potíže tohoto dosti náročného procesu. Tyto odborné firmy také rozumějí nutným požadavkům, vyplývajícím ze zákona a chápou procesy u rejstříkových soudů. Všechny tyto záležitosti už mají tzv. v malíčku, takže vědí, co je kde potřeba zařídit a kam co dodat, aby celý proces registrace firmy byl vyřešen bez potíží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *